Specializovaná činnost v oblasti prostorové orientace osob se zrakovým postižením

Číslo studijního programu:  D2PD50

(Instruktor prostorové orientace osob se zrakovým postižením)

Studijní program je určen pro absolventy magisterských akreditovaných programů s aprobací pro výuku na ZŠ a SŠ, kteří pracují s jedinci se zrakovým postižením.

• správně vyplněná a podaná elektronická nebo písemná interní přihláška ke vzdělávání v programu CŽV (viz web CCV – http://www.ccv.upol.cz/ – oddíl „Přihlášky“),
  • aktivní znalost Braillova písma,
  • ověřená kopie dokladů o získání způsobilosti,
  • strukturovaný životopis,

Studium trvá 2 roky. Setkávat se budete přibližně 1krát za 2 týdny (pátek nebo sobota). V posledním semestru probíhá konzultace k závěrečné práci, dokončení závěrečné písemné práce, příprava na závěrečnou zkoušku a obhajobu závěrečné písemné práce.

• Prostorová orientace a samostatný pohyb osob se zrakovým postižením
  • Základy oftalmologie
  • Základy speciální pedagogiky osob se zrakovým postižením
  • Prostorová orientace osob se zrakovým postižením – praktická zkouška

Studijní program je zaštiťován Ústavem speciálněpedagogických studií  Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Odborný garant: Mgr. Veronika Růžičková, Ph.D.

Manager studia: Mgr. Veronika Růžičková, Ph.D.

Získáte odbornou kvalifikaci jako Instruktor prostorové orientace osob se zrakovým postižením.