Studijní program Pedagogické studium učitelů uměleckých odborných předmětů se zaměřením na výtvarné výchovy je určen pro:

• absolventy akreditovaného studijního programu VŠ (VOŠ) – studijního oboru, který odpovídá charakteru vyučovaného uměleckého předmětu;
  • absolventy se středním vzděláním
    s maturitní zkouškou získaným ukončením vzdělávacího programu SOŠ v oboru vzdělání, který odpovídá charakteru vyučovaného uměleckého předmětu.

• správně vyplněná a podaná elektronická nebo písemná interní přihláška ke vzdělávání v programu CŽV (viz web CCV – http://www.ccv.upol.cz/ – oddíl „Přihlášky“)
  • ověřená kopie dokladů o získání způsobilosti
  • strukturovaný životopis

Studium trvá 1,5 roku, setkávat se budete přibližně 1krát za 2 týdny, a to v pátek nebo v sobotu v počtu min. 6 a max. 30 účastníků.

Ve třetím semestru probíhá konzultace k závěrečné práci; dokončení závěrečné písemné; opakované zápisy nesplněných studijních povinností; příprava na závěrečnou zkoušku s obhajobou závěrečné písemné práce.

• Pedagogika
  • Psychologie
  • Didaktika výtvarné výchovy

Studijní program je zaštiťován Ústavem pedagogiky a sociálních studií Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Odborný garant: Doc. Mgr. Štefan Chudý, Ph.D.

Manager studia: Mgr. Pavla Vyhnálková, Ph.D.

Uplatnění najdete jako učitel/ka uměleckých odborných předmětů v ZUŠ, střední odborné škole a konzervatoři.

Absolvent tohoto studijního programu bude schopen:

1. objasnit základní pedagogické pojmy, charakterizovat jejich ukotvení ve struktuře pedagogických věd a identifikovat vzájemné vztahy mezi klíčovými kategoriemi pedagogiky,
  2. popsat strukturu lidské psychiky v jednotlivých paradigmatech psychologie,
  3. charakterizovat jednotlivá vývojová stádia jedince z hlediska kognitivního, emočního, morálního a sociálního vývoje,
  4. vytvořit optimální modely skupinové činnosti účastníků edukačního procesu a individuální činnosti účastníků edukačního procesu se speciálními potřebami v rámci skupinového modelu,
  5. plánovat, organizovat, řídit a hodnotit činnosti účastníků edukačního procesu,
  6. definovat a dodržovat zásady efektivní komunikace v edukačním procesu a optimálně komunikovat s účastníky edukačního procesu.

PS zaměřené na VV - anotace.doc (118 kB)