Nejčastější dotazy

univerzita 3. věku

06. 11. 2017

Dobrý den, jsem aktivní důchodkyně, mám 2 malá vnoučata a další se doufám narodí. Sleduji nabídky U3V na rúzných VŠ, kde se mohu vskutku vzdělat ve věcech o kterých se mi ani nesnilo. Já ale nechci studovat dějiny umění ani požřívání androidu, já jsem babička a chtěla bych vědět, jak se dnes moderně zachází s batolaty a dětmi ze školky. Kdy mají co umět a jak je učit vztahu k hudbě, cvičit s nimi, no zkrátka rozvíjet jejich schopnosti. Prosím můžete mi poradit nějaké takovéto studium ? Předam děkuji Fešaničová (zoska@post.cz)

Dobrý den,

Pedagogická fakulta nená univerzitu 3. věku, nabízíme pouze kurzy.

nový formulář Zadání Závěrečné písemné práce

06. 11. 2017

Dobrý den, prosím o nový formulář Zadání Závěrečné písemné práce, kde bude již podpis studenta. Tento se formulář se mi nedaří na stránkách UPOL nalézt. Předem děkuji. Alena Adamcová

Dobrý den,

kontaktujte mě telefonicky (585 635 147).

Vychovatelka školní družiny

06. 11. 2017

Dobrý den.Mám vystudovanou Střední pedagogickou školu obor Výchovná a humanitární činnost. Je prosím toto vzdělání dostatečné pro vykonávání povolání vychovatelky školní družiny? Dekuji Prchalová

Dobrý den,

svůj dotaz adresujte na MŠMT marie.fridrichova@msmt.cz.

DPS

06. 10. 2017

Dobrý den, mám vystudovanou VŠE, kde mám titul INg. a dále pak DPS na PedF UK. Je z tohoto oboru nárok na nějaký titul? Děkuji předem za odpově´d a jsem s pozdravem. Ing. Anýžová

Dobrý den, DPS jsou většinou nediplomové studia, ale vzhledem k tomu, že jste je neabsolvovala u nás, nejlépe Vám na daný dotaz odpoví paní Fridrichová přímo z ministerstva (marie.fridrichova@msmt.cz).

učitelka MŠ s pedagogikou

19. 09. 2017

Dobrý den, jsem absolventkou magisterského programu Pedagogika - Základy společenských věd pro SŠ v Olomouci. V rámci celoživotního vzdělávání jsem si dostudovala ještě Český jazyk a literatura pro ZŠ. Ráda bych se zeptala, jaké studium bych si měla ještě doplnit, abych mohla učit v MŠ nebo na 1. stupni ZŠ (nebo mi to umožňuje vystudovaný obor Pedagogika?). Zároveň by mě zajímalo, kde všude můžu nalézt uplatnění (kromě pozice učitel na ZŠ nebo SŠ). Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ohledně informací k programu učitelství pro 1. stupeň se obraťte na studijní referentku CCV - PaedDr. Irena Smetanová (tel.: 585 635 147, e-mail: irena.smetanova@upol.cz). A co se týče uplatnění, můžete danou věc konzultovat přímo na ministerstvu, doporučuji napsat paní Fridrichové (marie.fridrichova@msmt.cz).

Pedagogické studium pro vychovatele

27. 04. 2017

Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu, který studijní program je vhodný k doplnění mé stávající kvalifikace, abych mohla případně učit v zařízení pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami (např. speciální škola)? Jedná se o tzv. pedagogické minimum, ale v jaké podobě? Např. Univerzita Hradec Králové nabízí tento: Učitel střední školy (prý nahrazuje dřívější pedagogické minimum). Paní na informačním oddělení mně doporučila tento, ale nebyla si jistá. Odkázala mě, ať si tuto možnost ověřím. Mé dosažené vzdělání je Mgr. Vychovatelství - Sociální pedagogika se zaměřením na etopedii, předtím Bc. Speciální pedagogika - Sociálně výchovná péče o smyslově postižené. Předem děkuji.

Dobrý den,

pošlete svůj dotaz na MŠMT marie.fridrichova@msmt.cz.

DVPP Šablony německý jazyk

11. 04. 2017

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda neuvažujete o zařazení kurzu německého jazyka do DVPP v rámci šablon? Měla bych zájem o 32 hodinový kurz. Děkuji J.S.

Dobrý den,

v rámci šablon nebude kurz NJ realizován.

Studium speciální pedagog x speciální pedagogika

07. 03. 2017

Dobrý den, mám vystudovaný obor učitelství pro 1. stupeň. Měla bych provádět reedukaci u dětí se speciálními vzdělávacími potřebami v základní škole. Jaký obor v CŽV si musím dostudovat -speciální pedagog nebo speciální pedagogiku? Děkuji za odpověď.Miluše

Dobrý den,

to by měl posoudit váš zaměstnavatel, jaké vzdělání na tuto pozici potřebujete.

Platba za studium

06. 03. 2017

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na otázku týkající se platby za kurz. V červnu budu končit bakaláře na Filozofické fakultě, mám podanou přihlášku magisterské studium, dále bych měla zájem rozšířit si kvalifikaci na vyučování dalšího předmětu, proto bych měla zájem o váš kurz. Chtěla bych se zeptat, kdy je nutné uhradit poplatek za studium, které činí cca 25 tisíc? Jelikož je nutné podat přihlášku do března a já v tu chvíli ještě nebudu vědět, zdali bakalářský titul opravdu získám a do studia nastoupím. Nerada bych, aby taková částka potom propadla, prosila bych proto o detailnější informace. Děkuji a přeji pěkný den.

Dobrý den,

platba školného se musí uhradit do konce července, pokud budete v červnu do programu CŽV přijata.

Rekvalifikace pro učitele MŠ

06. 03. 2017

Dobrý den,jsem dětská sestra s vysokoškolským vzděláním Bc. obor všeobecná sestra.Mám 30 let praxi ve zdravotnictví. Nyní bych chtěla pracovat s dětmi v mateřské škole. Chtěla bych se zeptat,zda je potřeba doplnit si nějaké vzdělání nebo jestli by mi stačil pouze kurz pedagogického minima pro MŠ? Děkuji Eva.

Dobrý den,

bohužel nesplňujete podmínky přijetí do programu CŽV Učitelství pro MŠ.

DOplňující pedagogické vzdělání

06. 03. 2017

Ráda bych si rozšířila možnosti svého působení o zaměstnání ve školství - výuka AJ na SŠ, případně II. Stupeň ZŠ. Mám ukončené VŠ vzdělání ekonomického směru (Ing.), nemám tedy vzdělání pedagogické. Mám mezinárodní zkoušky z AJ (CAE a CPE) Volala jsem přímo na MŠMT, abych se dozvěděla možnosti, jak získat kvalifikaci učitele a dle diskuse mi schází (pokud jsem dobře pochopila): 1. Doplňující pedagogické vzdělání (v jakém rozsahu a s jakým zaměřením opravdu nevím) 2. Doplňující didaktické studium AJ Najdu to, pěkně prosím, někde ve vaší nabídce?

Dobrý den,

tyto programy, o kterých píšete najdete na www.ccv.upol.cz (Programy CŽV), můžete se do konce března přihlásit.

cena kurzu

03. 03. 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je možné, že se cena u jednotlivých oborů u rozšíření odborné kvalifikace tolik liší. Např. u Aj pro SŠ je to 22 170,- a u Hv pro SŠ je to pouhých 10 070,-. Děkuji

Dobrý den,

kalkulace programů stanovuje vedoucí CŽV výpočtem k jednotlivým předmětům daného oboru. Můžete panu ing. Škarabellovi zavolat (585 635 148), podá vám podrobnější informace.

Přednášky

03. 03. 2017

Dobrý den, měla bych zájem o studim Doplňkového pedagogického studia učitelů praktického vyučování a odborného výcviku. Zajímalo by mě,které dny jsou přednášky.(pátek,sobota). Kvůli zaměstnání bych mohla jen soboty. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

konzultační dny bývají pátky.

rozšiřující studium AJ pro SŠ

03. 03. 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se v roce 2017/2018 otevíra jednoleté rozšiřující studium AJ pro SŠ a kolik studium stojí. Děkuji Francová

Dobrý den,

AJ pro SŠ najdete v nabídce programů CŽV na www.ccv.upol.cz (cena je 22 170,- Kč).

Pracovní pozice

02. 03. 2017

Dobrý den, mám vystudovanou střední pedagogickou školu a Bc. speciální pedagogika. Mám 23 letou praxi, z toho 2 roky v MŠ a 21 let jako učitelka 1. stupně. Mám dostatečné vzdělání na pozici ředitelky MŠ? Děkuji

Dobrý den,

na tuto otázku nejsem kompetentní odpovídat.

Aprobace pro matematiku

02. 03. 2017

Dobrý den, momentálně studuji Učitelství Informatiky pro SŠ (UTB ve Zlíně). Chci si dodělat aprobaci pro matematiku. Mám dvě otázky: 1) Je lepší jít studovat na UP Přf, nebo přímo pedagogickou fakultu? 2) Když bych studoval dálkově matematiku, mohl bych ji už od roku 2017/18 vyučovat? Děkuji.

Dobrý den,

ve volbě fakulty vám neporadím, naše Centrum celoživotného vzdělávání nabízí program Matematika pro 2. stupeň ZŠ. Tímto studiem získáte kvalifikaci a v průhěru studia byste ji mohl už učit.

štátna skúška z českého jazyka

01. 03. 2017

Dobrý deň som študentkou slovenskej národnosti v študijnom programe Učitelství výtvarné výchovy pro střední školy a základní umělecké školy, Pdf UPOL. Zo zákona č. 563/2004 Sb.., vyplýva, že ak chcem ako pedagóg pôsobiť na českej škole, je potrebné aby som absolvovala štátnu skúšku z českého jazyka. Programy celoživotného vzdelávania na Pdf ponúkajú viaceré programy ktoré sa týkajú rozšírenia znalostí pre výkon povolania v rámci českého jazyka. Moja otázka teda je, ktorý z týchto programov je pre mňa vhodný?

Dobrý den,

kontaktujte Mgr. Ivanovského (585 635 149), ten vám dá informace.

chci učit na ekonomce

27. 02. 2017

Dobrý den, mám bakaláře z MVŠO - obor ekonomika a management ve veřejné správě a inženýra z Č.zeměď. univerzity Praha, obor regionální rozvoj a veřejná správa (Provozně ekon.fakulta) Ráda bych učila na střední škole ekonomiku, co musím ještě absolvovat?

Dobrý den,

pro kvalifikaci učitele potřebujete absolvovat program CŽV Doplňující pedagogické studium zaměřené na přípravu učitelů 2. stupně ZŠ a SŠ.

Výuka angličtiny - dospělí

27. 02. 2017

Dobrý den, ještě bych potřebovala vědět, jaká kvalifikace je třeba k výuce angličtiny v kurzech pro dospělé (když mám pouze dokončenou VŠE (titul Ing.), a státnice z jazyka. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jakou kvalifikaci máte mít, když učíte v kurzech pro dospělé, by vám měl sdělit ten, který tyto kurzy organizačně zabezpečuje.

Pedagogické minimum - co mohu učit na 2.st. ZŠ

27. 02. 2017

Dobrý den - mám vystudovanou vysokouškolu (Bc. Ekologie a ochrana přírody - státnice: ekologie a ochrana přírody, technologie ochrany ŽP dále Ing. Odpadové hospodářství - státnice: Chemie ŽP a toxikologie, odpadové hospodářství). Můj dotaz zní - po absolvování pedagogického minima CŽV pro 2. stupeň - je možné učit na ZŠ jaké předměty (moc prosím o vypsání)? Napadá mě, že asi Přírodopis, Chemie možná i Zeměpis ale je možné učit třeba i Fyziku ? (měla jsem z ní zkoušky na VŠ. Nebo je nutnost ji dostudovat samostatně? Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

podle mě můžete učit ty předměty, ze kterých máte státní zkoušku. Ověřte si to ještě na MŠMT.

Vychovatelství + MŠ

24. 02. 2017

Dobrý den, mám vystudovanou Andragogiku (Bc) na UP a k tomu jsem si udělala kurz asistenta pedagoga. 1. abych mohla pracovat jako vychovatelka, musím absolvovat kurz CŽV vychovatelství? 2. pokud bych chtěla jít učit do MŠ, je nějaký kurz CŽV, který je možno absolvovat? Děkuji Hanáková

Dobrý den,

pro kvalifikaci vychovatelky můžete studovat v rámci CŽV program Pedagogické studium pro vychovatele, k přijetí do programu CŽV Učitelství pro MŠ nesplňujete podmínky přijetí.

pedagogické zaměstnání

24. 02. 2017

Dobrý den, mám VOŠz E.Pottinga v Olomouci, obor všeobecná sestra,titul DiS. a zajímá mne, jaké mám VŮBEC možnosti(prosím o vypsání),pokud si nedodělám Bc.,či Mgr. studium pracovat ve školství. Mám na mysli kurzy celoživotního vzdělávání, jako např.asistet pedagoga,pedagogické studium pro vychovatele,pedagogické studium učitelů praktického vyučování zdravotnických oborů apod.A do kterého data je nutné podat přihlášku. Moc děkuji a netrpělivě čekám na odpověď.

Dobrý den,

studiem programu CŽV Pedagogické studium učitelů praktického vyučování zdravotnických oborů získáte kvalifikaci učitelky. Více informací najdete na www.ccv.upol.cz (Programy CŽV), nebo kontaktujte telefonicky Mgr. Ivanovského (585 635 149). Přihlášky se podávají do konce března.

Kvalifikace pro výuku anglického jazyka na ZŠ/SŠ

23. 02. 2017

Dobrý den, ráda bych pracovala jako učitelka angličtiny na 2. stupni ZŠ, příp. na SŠ. Mám ovšem vystudovanou Vysokou školu ekonomickou, ve výuce angličtiny praxi při výuce dospělých a státní zkoušku a CAE certifikát. Jaké vzdělání si musím doplnit? Děkuji.

Dobrý den,

musíte si pro kvalifikaci učitele vystudovat program CŽV Doplňující pedagogické studium zaměřené na přípravu učitelů 2. stupně ZŠ a SŠ a Anglický jazyk - učitelství pro ZŠ.

učitelka 1.stupně

23. 02. 2017

Dobrý den, mám vystudované magisterský obor sociální pedagogika a ráda bych učila na prvním stupni. Prosím, poradíte mi na koho a na jakou školu v rámci CŽV se mám obrátit, abych byla kvalifikovaná učitelka. moc děkuji za odpověď

Dobrý den,

pro přijetí do programu CŽV Učitelství pro 1. stupeň ZŠ nesplňujete podmínky přijetí, pro učitelskou kvalifikaci byste musela vystudovat magisterský obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ.

Pedagogické minimum

23. 02. 2017

Dobrý den, mám certifikát Pedagogického minima. Pomůže mi v přijímacích zkouškách na některém oboru? (Konkrétně speciální pedagogice) Předem děkuji za odpověď!

Dobrý den,

nerozumím vašemu dotazu (do programů CŽV se nedělají přijímací zkoušky), kontaktujte mě telefonicky (585 635 147).

Pedagogické minimum - bakalářské studium

23. 02. 2017

Dobrý den, pokud bych absolovovala na CCV pedagogické minimum a chtěla dále studovat bakaláře dálkově mohla bych přestoupit na PDF? Byly by zkoušky uznány? Nebo bych musela začít od 1 semestru? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

přestup z programu CŽV na bakalářské studium není možný.

Kurz v rámci celoživotního vzdělávání pro asistenty-dobrovolníky pro službu doprovázení mladých manželů.

22. 02. 2017

Prosím o sdělení bližších podrobnosti ohledně tohoto kursu. Děkuji Jiří Durák

Dobrý den,

kontaktujte paní Vítkovou (585 635 146), která kurzy organizuje.

Učitelství češtiny

22. 02. 2017

Dobrý den, mám vystudovaný bakalářský obor Česká filologie na Filozofické fakultě. Chtěla bych se zeptat, co všechno musím udělat pro to, abych mohla učit třeba v MŠ nebo na 1. stupni ZŠ, případně na SŠ? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pro kvalifikaci učitelky všech stupňů ZŠ potřebujete magisterské vzdělání. Pro učitelství MŠ vám stačí bakalářské studium v oboru.

učitel v mateřské škole

22. 02. 2017

Dobrý den. Prosím, jaké je potřeba nejnižší vzdělání, pro práci v mateřské škole, jako učite? Je třeba mít vystudovaný tří letý obor učitel v mateřské škole. Nebo stačí maturita na jakékoliv škole + nějaký vzdělávací kurz? Děkuji. S pozdravem, Vendula Galbová vendyska@centrum.cz

Dobrý den,

pro kvalifikaci učitelky v MŠ potřebujete buď Střední pedagogickou školu, nebo bakalářský obor Učitelství pro MŠ.

Doplňující pedagogické studium.

22. 02. 2017

Dobrý den, v Kroměříži jsem studovala obor cukrář a následně pak obor podnikání zakončený maturitní zkouškou. Nyní mám možnost nastoupit jako učitelka odborného výcviku, měla bych mít další vzdělání tzv. Doplňující pedagogické studium. Můžete mi poradit, který obor studovat? A zda je možné po absolovování popř. pokračovat ve studiu Bakalářském? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

studiem v programu CŽV Pedagogické studium učitelů praktického vyučování a odborného výcviku získáte kvalifikaci učitelky. V rámci studia CŽV nezískáte bakalářské vzdělání, musela byste se přihlásit do klasického studijního oboru na PdF.

sepsani zaverecne zpravy ze staze v ms

22. 02. 2017

prosim o mustr jak napsat vystup ze staze v ms pri kvalifikacnim studiu pro reditele.muze mi nekdo prosim poradit dekuji moc

Dobrý den,

kontaktujte mě telefonicky (585 635 147), nepochopila jsem váš dotaz.

Vyucovat AJ na prvnim stupni ZŠ

22. 02. 2017

Dobry den, mam ukoncenou stredni zdravotni skolu s maturitou. Dlouhodobe jsem zila v zahranici a pracovala s detmi v anglickem jazyce. Chtela bych vyucovat pouze AJ na 1.stupni ZŠ. Jake konkretni vzdelani potrebuji k vyuce. Dekuji Dana

Dobrý den,

pro kvalifikaci učitelky AJ musíte vystudovat magisterský obor, v rámci programu CŽV tuto kvalifikaci nezískáte.

co dál??

22. 02. 2017

Hezký den, ráda bych pracovala jako učitelka na 2. stupni ZŠ. Mám vystudovaný magisterský obor - sociální pedagogika a pracuji jako pedagogický asistent a vychovatelka. Chtěla bych si co nejrychleji doplnit potřebné vzdělání, tak abych byla kvalifikovaný učitel na 2. stupni ŽS nejlépe aprobace ČJ a výchova k občanství ( občanská výchova). Je toto možné v rámci CŽV??? co všechno si musím dodělat?? jak postupnovat??? moc děkuji

Dobrý den,

pro kvalifikaci učitelky byste musela vystudovat program CŽV Doplňující pedagogické studium zaměřené na přípravu učitelů 2. stupně ZŠ a SŠ + Český jazyk pro 2. stupeň ZŠ, nebo Výchova k občansrví pro 2. stupeň ZŠ.

Datum odevzdání ZP

20. 02. 2017

Dobrý den, potřebovala bych znát datum odevzdání ZP,pokud chci jít k ZZ v květnu/červnu,obor anglický jazyk pro 1.st.,rozšiřující studium. Děkuji. Téma práce jsem již odevzdala v r.2015

Dobrý den,

termín je 31.3.2017.

sociální pedagogika

20. 02. 2017

Dobrý den, vystudovala jsem magisterský obor specializace v pedagogice - sociální pedagogika. V současné době pracuji jako asistent pedagoga na I.stupní ZŠ. Jakým způsobem si co nejrychleji rozšířit vzdělání tak, abych se stala kvalifikovaným učitelem na I. stupni ZŠ? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

studiem v programu CŽV Učitelství pro 1. stupeň ZŠ nezískáte učitelskou kvalifikaci, protože nesplňujete zákonné podmínky přijetí, získáte ji pouze magisterským studiem Učitelství pro 1. stupeň ZŠ.

 

Rozšírenie kvalifikácie

20. 02. 2017

Dobrý deň, rada by som sa Vás opýtala na možnosť študovania: učitelství pro MŠ. Mám vyštudovanú Akadémiu umení v Banskej Bystrici a momentálne som študentkou doktorandského štúdia. Mám vyštudované doplňujúce pedagogické vzdelanie na vykonávanie odbornej a pedagogickej činnosti na ZUŠ a SŠ hudobno-umeleckého zamerania. V budúcnosti by som rada učila v MŠ. Môj dotaz znie: môžem sa prihlásiť na učitelství pro MŠ aj s takýmto vzdelaním? Ďakujem za odpoveď.

Dobrý den,

bohužel svým dosaženým vzděláním nesplňujete podmínky přijetí do programu CŽV Učitelství pro MŠ.

Učitelská způsobilost

20. 02. 2017

Dobrý den mam vystudovanou Ing. Ekologii. Ráda bych učila na ZŠ přírodopis... stačí mi CŽV ?

Dobrý den,

můžete si podat přihlášku do programu CŽV Doplňující pedagogické studium zaměřené na přípravu učitelů 2. stupně ZŠ a SŠ. Tímto získáte učitelskou způsobilost učit ty předměty, které byly součástí vaší statní zkoušky.

Kvalifikační požadavky pro výuku na 1. stupni ZŠ

20. 02. 2017

Dobrý den, mám vystudované učitelství pro střední školy na MU v Brně,obor biologie a zeměpis. Před mateřskou dovolenou jsem učila 1 rok na základní škole na 2. st. V současné době učím od září 2016 na jiné škole, ale na prvním stupni. Mám 0,6 úvazku a na druhou smlouvu jsem zaměstnaná jako asistent pedagoga (na 0,25 úvazku). Musím si od příštího školního roku 2017/2018 doplnit vzdělání v rámci CŽV, abych mohla dále učit na této škole? Pan ředitel nikoho jiného s vhodnou aprobací nesehnal a já byla za toto místo také ráda, protože po mateřské dovolené jsem jinou práci nesehnala. Pokud bych na této škole učila jen na přechodnou dobu, než se mi naskytne učit biologii a zeměpis na 2. st. ZŠ nebo na SŠ, není zbytečné teď investovat čas a peníze do vzdělání na vysoké škole? Existuje nějaká výjimka, pokud je to jen částečný úvazek? Je možné, abych na této škole mohla dále učit bez toho, aniž bych si doplnila příslušné vzdělání? Děkuji moc za odpoveď.

Dobrý den,

to je v kompetenci ředitele školy, jestli vás nechá nekvalifikovaně učit na 1. stupni ZŠ. Studiem programu CŽV Učitelství pro 1. stupeň ZŠ můžete kvalifikaci získat.

Pedagogické minimum

15. 02. 2017

Dobrý den, právě jsem úspěšně ukončila bakalářské studium v oboru muzikologie. Zvažuji však, že na navazující magisterské už nepůjdu, ale chtěla bych si dodělat pedagogické minimum, abych mohla vyučovat alespoň hudební kroužky nebo na ZUŠ, bylo by to možné?

Dobrý den,

nabízíme program CŽV Pedagogické studium učitelů uměleckých odborných předmětů se zaměřením na hudební výchovu. Můžete se ke studiu přihlásit na www.ccv.upol.cz.(Přihlášky) do konce března.

Učitelská způsobilost

15. 02. 2017

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám vystudovanou vysokou školu - magisterské studium na veterinární fakultě - titul MVDr. Nyní se rozhoduji, že bych ráda učila na základní příp. střední škole. Je možné vyučovat nějaké předměty na základní škole po absolvování pedagogického minima? Pokud ne tak alespoň na střední škole např. vyučováním odborných předmětů? Můžete mi prosím poradit jaké jsou možnosti. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

po absolvování programu CŽV Doplňující pedagogické studium na přípravu učitelů 2. stupně ZŠ a SŠ získáte kvalifikaci učitele odborného předmětu, který odpovídá charakteru předcházejícího studia.

Souběh studia

15. 02. 2017

Dobrý den, v současné době jsem studentkou Anglické filologie na Filozofické fakultě UP, studuji navazující magisterské studium společně s pedagogickým minimem taktéž na FF. Měla bych zájem vyučovat na základní škole, proto bych si chtěla rozšířit kvalifikaci ještě o další předmět. Proto se chci zeptat, zdali je možné podat si přihlášku do celoživotního vzdělávání již teď a studovat vše souběžně nebo je to možné až po ukončení magisterského studia. Děkuji a přeji pěkný den.

Dobrý den,

je možné si podat přihlášku pro akademický rok 2017/18, jedná se o tzv. souběh studia, kdy místo diplomu pošlete spolu s přihláškou čestné prohlášení, které najdete na www.ccv.upol.cz v Dokumentech. V případě dalších dotazů kontaktujte dr. Smetanovou (585 635 147).

speciální pedagog

15. 02. 2017

Dobrý den, mám vystudovanou speciální pedagogiku Mgr. kod N7506, můžu s tímto vzděláním učit žáky se speciálními vzdělávacími potřebami? např. v diagnostickém ústavu, Děkuji za odpověď Jana

Dobrý den,

s tímto dotazem se obraťte na MŠMT marie.fridrichova@msmt.cz.

Učitelská způsobilost

14. 02. 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zdali uznavate i pedagogicke minimum z Filozoficke fakulty? Studuji FF, pri magisterském studiu bych si chtela udelat kurz ucitelske zpusobilosti. Chtela bych se proto zeptat, kdybych mela zajem o rozsireni kvalifikace na ucitelstvi dalsiho predmetu, zdali mi staci pedagogicke minimum z FF nebo musim mit to vase. Dekuji za odpoved a preji hezky den.

Dobrý den,

uznáváme učitelskou způsobilost i z FF.

Doplňující pedagogické studium nebo Ph.D

13. 02. 2017

Dobrý den, mám vystudovanou právnickou fakultu a chtěl bych učit na střední škole předmět právo. Musím si dodělat doplňující pedagogické studium nebo toto studium může nahradit studium Ph.D, popř. jakých oborů? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ro učitelskou kvalifikaci potřebujete vystudovat program CŽV Doplňující pedagogické studium zaměřené na přípravu učitelů 2. stupně ZŠ a SŠ.

Rozšíření

13. 02. 2017

Dobrý den, zajimalo by mne jestli se na Doplňující pedagogické studium zaměřené na přípravu učitelů 2. stupně ZŠ a SŠ mohu přihlasit po bc a dokončit je společně s Mgr. studiem abych mohla rovnou začít učit. Nebo jestli musím napřed dvaroky dělat MGR. studimu ap ak ještě další dva roky dělat tenhle kurz. Protože je pouze pro magistry nebo inženýry.

Dobrý den,

kontaktujte Mgr. Ivanovského (585 635 149), poradí Vám, jak máte postupovat.

Studium učitelství pro 1.stupeň v Olomouci-v centru celoživotního vzdělávání

13. 02. 2017

Dobrý den, ráda bych na vaší škole dálkově studovala 3 roky-učitelství pro první stupeň. Mám vystudovanou speciální pedagogiku -magisterskou-zaměření logopedie a surdopedie na MU v Brně a loni jsem skončila následné magisterské studium speciální pedagogiky pro učitele obor psychopedie opět ne MU v brně-abych mohla učit na ZŠ-1. stupeň. Chtěla jsem se zeptat, zda by mim nešly nějaké zkoušky z předcházejícího studia uznat, že bych se mi tak studium zkrátilo třeba o půl roku, či o rok. Děkuji za odpověď. Mgr.et Mgr. Navrátilová

Dobrý den,

můžete si poslat přihlášku do programu CŽV Učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Po přijetí ke studiu si můžete podat žádost o uznání předmětů, ale nesmí být starší jak 3 roky od jejich vykonání.

Školní speciální pedagog - Bc.

10. 02. 2017

Dobrý den, syn nastoupil zaměstnání jako školní speciální pedagog na základní škole. Neučí. Vzdělání – speciální pedagogika – Bc. Stačí pro tuto pozici jeho vzdělání nebo je vhodné si ještě podle níže uvedeného rozšířit kvalifikaci v programu celoživotního vzdělání? Co byste doporučili? Děkuji za ochotu a čas, který mi věnujete. Centrum celoživotního vzdělávání PdF UP v Olomouci, Žižkovo nám. 5, 771 40 Olomouc www.ccv.upol.cz - IV. DOPLŇUJÍCÍ STUDIU K ROZŠÍŘENÍ ODBORNÉ KVALIFIAKCE budou v programu CŽV na VŠ uskutečňovat Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, Masarykovy univerzity v Brně, Univerzity Palackého v Olomouci. § 18 zákona č. 563/2004 Sb. Speciální pedagog Speciální pedagog získává odbornou kvalifikaci vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném magisterském studijním programu v oblasti pedagogických věd a) zaměřené na speciální pedagogiku, b) zaměřené na pedagogiku předškolního věku nebo na přípravu učitelů základní školy nebo na přípravu učitelů všeobecně-vzdělávacích předmětů střední školy nebo na přípravu vychovatelů a doplňujícím studiem k rozšíření odborné kvalifikace uskutečňovaném vysokou školou, nebo c) studijního oboru pedagogika a doplňujícím studiem k rozšíření odborné kvalifikace uskutečňovaném vysokou školou. § 6a vyhlášky č. 317/2005 Sb. ve znění vyhl.č. 272/2014 Sb. Doplňující studium k rozšíření odborné kvalifikace (1) Doplňujícím studiem k rozšíření odborné kvalifikace8) získává jeho absolvent a) způsobilost vykonávat přímou pedagogickou činnost na jiném druhu školy nebo na jiném stupni školy, nebo b) způsobilost vykonávat činnost speciálního pedagoga. (2) Studium podle odstavce 1 písm. a) se uskutečňuje v programu celoživotního vzdělávání na vysoké škole v délce trvání nejméně 60 vyučovacích hodin. (3) Studium podle odstavce 1 písm. b) se uskutečňuje v programu celoživotního vzdělávání na vysoké škole v délce trvání nejméně 350 vyučovacích hodin. 4) Studium se ukončuje obhajobou závěrečné písemné práce a závěrečnou zkouškou před komisí. Po jejím úspěšném složení získává absolvent osvědčení

Dobrý den,

vzhledem k rozsahu vašeho dotazu mě kontaktujte telefonicky (585 635 147).

co po sociální pedagogice

10. 02. 2017

Hezký den, vystudovala jsem magisterský obor specializace v pedagogice - sociální pedagogika. V současné době pracuji již delší dobu jako asistent pedagoga a vychovatelka. Jakým způsobem si do nejrychleji rozšířit vzdělání tak, abych se stala kvalifikovaným učitelem českého jazyka, dějepisu nebo občanské výchovy na 2. stupni???? moc děkuji za informaci

Dobrý den,

můžete si doplnit vzdělání v programu CŽV Doplňující pedagogické studium a programu Český jazyk pro 2. stupeň ZŠ, Dějepis pro 2. stupeň ZŠ nebo Výchova k občanství pro 2. stupeň ZŠ.

chtěla bych učit

09. 02. 2017

Dobrý den,mám vystudovanou střední ekonomickou školu s maturitou a v současné době si dělám kurz asistenta pedagoga.Ale v budoucnu bych ráda vyučovala na učebním oboru předměty Suroviny,Zařízení závodu nebo Technologie.Chci se zeptat,co je k tomu přesně potřebné za další vzdělání.děkuji.

Dobrý den,

na kvalifikaci učitelky potřebujete magisterské vzdělání.

za jakých podmínek mohu vyučovat tělocvik: na ZŠ, nebo na střední škole?

09. 02. 2017

V 2017 dokončím studium bakalář na VŠ tělesné výchovy a sportu - obor sportovní a kondiční specialista v Praze "Palestra". Co je třeba splnit, abych mohl například učit tělocvik na základní, nebo střední škole?

Dobrý den,

musíte si dodělat magisterký učitelský obor.

spec

09. 02. 2017

Dobrý den, mám vystudovaného bakaláře obor Učitelatví pro MŠ, také jsem vystudovala mgr. studium obor Speciální pedagogika. Bylo by možné u vás doplnit vzdělání, abych mohla učit na prvním stupni ZŠ. Děkuji

Dobrý den,

v rámci CŽV nabízíme program Učitelství pro 1. stupeň ZŠ (9208W004). Pro akademický rok 2017/18 přijímáme přihlášky do konce března.

Splnění kvalifikačních předpokladů pro 1. stupeň ZŠ

08. 02. 2017

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jestli se mohu přihlásit do studijního programu CŽV - UČITELSTVÍ pro 1. stupeň ZŠ studium podle § 6 odst. 1 písm. a) vyhlášky č. 317/2005 Sb. k získání způsobilosti vykonávat přímou pedagogickou činnost na jiném druhu nebo na jiném stupni škol. Mám vystudovanou VŠ - Vysoká vojenská škola pozemního vojska ve Vyškově, obor: ekonomika a hygiena výživy. Vzhledem k odborným předmětům, které byly součástí státní závěrečné zkoušky, jsem už u Vás absolvovala program CŽV - DOPLŇUJÍCÍ PEDAGOGICKÉ STUDIUM ZAMĚŘENÉ NA PŘÍPRAVU UČITELŮ 2. STUPNĚ ZŠ A SŠ (předmět: chemie)studium podle § 2 vyhlášky č. 317/2005 Sb.ke splnění kvalifikačních předpokladů v oblasti pedagogických věd a učila jsem tento předmět 15 let na Gymnáziu. Děkuji za odpověď. D. Kubínová

Dobrý den,

kvalifikaci učitelky 1. st. ZŠ může vzděláním v programu CŽV na VŠ získat absolvent magisterského  oboru Učitelství pro 2. st. ZŠ, absolvent neučitelského magisterského oboru kvalifikaci učitele 1. st. ZŠ vzděláním v programu CŽV na VŠ nezíská.

přípravný kurz k psaní rigorosní práce

08. 02. 2017

Dobrý den. Měla bych zájem na Vaší fakultě vykonat rigorosní zkoušku ze speciální pedagogiky. Paní docentka Souralová mne informovala,že by měl být k dispozici přípravný kurz k psaní rigorosní práce. Kde je možno se, prosím, přihlásit a kdy by se měl realizovat? Děkuji.

Dobrý den,

kontaktujte paní Vítkovou (585 635 146) jana.vitkova@upol.cz.

Speciální pedagogika

08. 02. 2017

Dobrý den, mám vystudovanou VŠ v oboru politologie, ráda bych studovala speciální pedagogiku konkrétněji vychovatesltví. Nevyznám se v tom co je kde a není potřeba, je možné studovat jen Magisterský program nebo je nutné pro tuto kvalifikaci studovat Bakalářský program. Popřípadě mi sdělte prosím jaká kvalifikace je zapotřebí. Děkuji

Dobrý den,

nabízíme program CŽV Pedagogické studium pro vychovatele. V bakalářském studiu je to obor Vychovatelství nebo Speciální pedagogika - vychovatelství.

studium

08. 02. 2017

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, zda si mohu podat přihlášku ke studiu k rozšíření odborné kvalifikace. Vystudovala jsem bakalářský studijní program Specializace v pedagogice, kód B7507 v oboru Sociální patologie a prevence a navazující magisterské studium v programu Specializace v pedagogice, kód N7507 v oboru Sociální pedagogika. Mám zájem rozšířit si dosažené vzdělání v oboru Speciální pedagogika. Mohu si podat přihlášku na CŽV speciální pedagog? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že máte vystudovaný neučitelský magisterský obor, nesplňujete podmínky přijetí do programu CŽV Speciální pedagog.

Pedagogické minimum

08. 02. 2017

Dobrý den, je mi jednadvacet let a chtěla bych si doplnit vzdělání, abych mohla učit angličtinu na základní škole, pedagogické vzdělání přitom nemám. Musím si proto udělat jen pedagogické minimum či něco dalšího a jak bych měla postupovat? Moc děkuji.

Dobrý den,

pro kvalifikaci učitelky AJ si potřebujete doplnit magisterské vzdělání, pedagogickým minimem ho nezískáte.

chtěla bych učit

07. 02. 2017

Dobrý den, mám vystudovanou VŠ-Mgr. obor sociální pedagogika Brno. Ráda bych učila na zš VV popř.i jiný předmět. Je možné si vzdělání na Vaší škole doplnit? Děkuji.

Dobrý den,

můžete si podat přihlášku na Doplňující pedagogické studiu a program CŽV na další kvalifikační předmět.

možnost učit na zš

07. 02. 2017

dobrý den, mám vystudované magisterské studium v Brně obor sociální pedagogika. Jak si u Vás mohu doplnit vzdělání, abych mohla učit na 1. stupni na ZŠ? dĚKUJI

Dobrý den,

absolvent magisterského studijního oboru Sociální pedagogika v programu CŽV Učitelství pro 1. stupeň ZŠ kvalifikaci nezíská.

Učitelství pro MŠ

07. 02. 2017

Dobrý den,jsem vystudovana všeobecná sestra.Mam Mgr titul z tohoto oboru.Ráda bych učila v MŠ je možné si doplnit kvalifikaci studiem Učitelství pro MŠ?Dekuji

Dobrý den,

nesplňujete podmínky přijetí do programu CŽV Učitelství pro MŠ.

Další vyučovaný předmět

07. 02. 2017

Dobrý den, obracím se na Vás se svým dotazem ohledně doplnění kvalifikace. V současné době končím bakaláře na FF UP, obor Česká filologie. Chtěla bych pokračovat i ve studiu magisterském a současně s tím bych chtěla zahájit studium učitelské způsobilosti taktéž na FF. Jelikož se ale na školách většinou vyučují předměty dva, chtěla bych si ještě rozšířit vzdělání o další vyučovaný předmět. Chtěla bych se proto zeptat, zdali je taková cesta vůbec možná. A v případě, že ano, tak zdali by bylo možné začít studovat doplňující kvalifikaci na další předmět např. ve druhém ročníku magistra. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den!

Dobrý den,

po dokončení magisterského studia se můžete přihlásit na Doplňující pedagogické studium v programu CŽV a na další předmět k rozšíření kvalifikace.

Jak získat pedagogické minimum

07. 02. 2017

Dobrý den, začnu tím, že mi je 52 let, mám střední zemědělskou technickou školu s maturitou, pracuji v Muzeu umění a designu teprve 2 roky. V programu muzea probíhají kreativní dílny pro děti předškolního a školního věku. Práce s dětmi mě uchvátila a ráda bych získala pedagogické minimum, abych tuto práci mohla vykonávat. Děkuji

Dobrý den,

program CŽV Pedagogické studium učitelů uměleckých odborných předmětů se zaměřením na výtvarné výchovy je určen pro:

-absolventy akreditovaného studijního (vzdělávacího) programu VŠ (VOŠ) – studijního oboru, který odpovídá charakteru vyučovaného uměleckého předmětu

-absolventy se středním vzděláním s maturitní zkouškou získaným ukončením vzdělávacího programu SOŠ v oboru vzdělání, který odpovídá charakteru vyučovaného uměleckého předmětu

Získání kvalifikace na 2. stup. ZŠ

07. 02. 2017

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Aktuálně dokončuji studium na ped.fakultě v Ostravě navazující magisterský obor - Učitelství SŠ - odborných předmětů - obchod a služby. Je možné si rozšířit u vás kvalifikaci na 2. stupeň základní školy, např. studovat - CŽV - obor, příprava učitelu 2. stupně ZŠ a SŠ (9217W001). Jaké jsou možnosti? Děkuji za doporučení a odpověď.

Dobrý den,

můžete se přihlásit do programu CŽV 9217W001 a k tomu si dodělat i další přemět. V případě dalších dotazů mě můžete kontaktovat telefonicky, ráda vám poradím (585 635 147).

Pedagogické minimum k oboru španělská filologie

07. 02. 2017

Dobrý den , studuji Bc. obor španělská filologie a ráda bych v budoucnu učila španělštinu (na základní , či střední škole ) je možné vystudovat pedagogické minimum k tomuto oboru a učit? Potřebuji ke španělštině ještě nějaký jiný obor ? Děkuji

Dobrý den,

doplnit si pedagogické studium je možné pouze v případě, kdy budete mít ukončené magisterské studium.

Dostudovat

07. 02. 2017

Dobrý den! Pracuji na vesnické škole jako asistent pedagoga. Jsem již starší a chtěla bych dostudovat učitelství. Mám pedagogické minimum a k tomu 2.roky speciální pedagogiky. Prosím za informaci,jaké mám možnosti.Je možné učit na prvním stupni a nebo na druhém stupni, pokud si dodělám fakultu.Jde mi o dostudován! Děkuji.

Dobrý den,

z vašeho dotazu není zřejmé vaše dosažené vzdělání, kontaktujte mě telefonicky, ráda vám poradím (585 635 147).

kvalifikace pro učitele 1.st. ZŠ

07. 02. 2017

Dobrý den, moc prosím o radu. V zákoně o pedagogických pracovnících jsem hledala jakou kvalifikaci musí splňovat učitel 1.st. ZŠ. Našla jsem: Učitel prvního stupně základní školy (1) Učitel prvního stupně základní školy získává odbornou kvalifikaci vysokoškolským vzděláním získaným studiem a) v akreditovaném magisterském studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na přípravu učitelů prvního stupně základní školy, b) V AKREDITOVANÉM MAGISTERSKÉM STUDIJNÍM PROGRAMU V OBLASTI PEDAGOGICKÝCH VĚD ZAMĚŘENÉ NA PŘÍPRAVU UČITELŮ MATEŘSKÉ ŠKOLY NEBO studijního oboru pedagogika a vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na přípravu učitelů prvního stupně základní školy, Rozumím tomu dobře tak, že učit na ZŠ 1.stupeň může ten, kdo má vystudované Mgr.zaměřené na přípravu učitelů mateřské školy - tedy předškolní a mimoškolní pedagogika? Tímto studiem splňuji kvalifikaci pro vykonávání práce "učitel 1.stupně ZŠ" ? Děkuji moc Iva Voglová

Dobrý den,

podle mého názoru nesplňujete svým vzděláním klalifikaci učitelky na 1. stupni ZŠ.

Kvalifikace mš

30. 01. 2017

Dobrý den, vystudovala jsem Bc. UPOL Pedagogické asistentství a Mgr. UJAK Speciální pedagogika, mohu s tímto vzděláním pracovat i v běžné mateřské škole? Děkuji za odpověď.

Dobý den, ráda bych Vám pomohla, ale ve věci obecného posouzení kvalifikace nejsme kompetentní, doporučuji napsat paní Fridrichové přímo na ministerstvo školství (marie.fridrichova@msmt.cz).

Pedagogické minimum

30. 01. 2017

Dobrý den, učím na ZUŠ 8. rokem.Mám pouze maturitu ze hry na varhany a schází mi pedagogické minimum. Ráda bych si studia doplnila. Je to u Vás možné? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, mělo by Vám stačit Pedagogické studium učitelů uměleckých odborných předmětů se zaměřením na hudební výchovy - kliknutím na název programu se Vám otevře anotace s detailními informacemi. Studijním referentem daného programu je Mgr. Martin Ivanovský (tel.: +420 585 635 149, e?mail: martin.ivanovsky@upol.cz).

chtěla bych učit

30. 01. 2017

Dobrý den,mám střední ekonomickou školu s maturitní zkouškou a v současné době si dělám kurz asistenta pedagoga.Chtěla bych v budoucnu učit.Co je pro to třeba udělat?Děkuji.

Dobrý den, to je hodně obecný dotaz, nevím, co byste chtěla v budoucnu učit. Na našich webových stránkách http://new.ccv.upol.cz/cz/rubriky/programy-celozivotniho-vzdelavani/ pod názvy jednotlivých programů jsou uložené anotace s detailními informacemi, kde zjistíte, pro koho je daný program určen.

Rozšíření o obor v průběhu navazujícího studia Učitelství Geografie pro SŠ

30. 01. 2017

Dobrý den, Je možné začít kurz CŽV (rozšíření o obor např. historie pro SŠ) ještě v průběhu prezenčního studia Učitelství Geografie pro SŠ? Nebo k tomu potřebuji diplom? Pro rozšíření kvalifikace si stejně budu kurz zapisovat a nechce se mi zbytečně ztratit rok. (Příští rok budu státnicovat) Děkuji za jakoukoli odpověď

Dobrý den, můžete, jde o tzv. souběh studia, takže při podávání přihlášky (do konce března) přiložíte místo diplomu čestné prohlášení o souběhu studia, formulář naleznete na webové stránce CCV http://new.ccv.upol.cz/cz/rubriky/dokumenty/ucastnik/formulare/.

Doplneni vzdelani pro ucitele MS? prvni stupen ZS

30. 01. 2017

Dobry den, obracim se na Vas s prosbou, zda a jak si mohu v Olomouci doplnit vzdelani pro MS a prvni stupen ZS. Mam vystudovanbou odbornou biologii a ucitelstvi biologie pro prvni stupen. Dale jsem se chtela optat. zda mohu u Vas vystudovat asistenta pedagoga. Dekuji. Mgr. Zuzana Filipova

Dobrý den, pro program Učitelství pro MŠ nesplňujete podmínky k přijetí. Ohledně programu Učitelství pro 1. stupeň ZŠ se dále můžete informovat u studijní referentky - PaedDr. Irena Smetanová (tel.: +420 585 635 147, e?mail: irena.smetanova@upol.cz). A program Asistent pedagoga můžete na CCV studovat také. Detailní informace naleznete po rozkliknutí názvů jednotlivých programů nebo na webových stránkách http://new.ccv.upol.cz/cz/rubriky/programy-celozivotniho-vzdelavani/.

Program CŽV během studia učitelství

30. 01. 2017

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat, jestli je možné studovat CŽV (např. učitelství pro střední školy - Anglický jazyk - rozšíření o obor) ještě za průběhu navazujícího studia učitelství pro střední školy. Studuji jednoobor a chci si takto co nejdříve rozšířit kvalifikaci. Je to možné?

Dobrý den, ano, jde o tzv. souběh studia, takže při podávání přihlášky (do konce března) přiložíte místo diplomu čestné prohlášení o souběhu studia, formulář naleznete na webové stránce CCV http://new.ccv.upol.cz/cz/rubriky/dokumenty/ucastnik/formulare/.

Celoživotní vzdělávání - pedagogické minimum

26. 01. 2017

Dobrý den, jsem Bc. speciální pedagog, obor vychovatelství a po praxi ve vých.ústavu jsme nastoupil na pozici školního speciálního pedagoga v ZŠ. Je možné si doplnit nějaké pedagogické minimum, abych mohl popř. učit na 1.stupni ZŠ, event. 2.st. Co byste mi poradili. Vedení školy má zájem, abych si ještě rozšířil vzdělání.

Dobrý den, je mi líto, ale vychovatelům nemáme možnost rozšířit kvalifikaci pro 1. ani pro 2. st. ZŠ. Pedagogické minimum umožňuje výuku pouze těch předmětů, které svým charakterem odpovídají státní nebo maturitní zkoušce, takže to by Vám také neumožnilo výuku na ZŠ. Ale můžete se zkusit poradit na ministerstvu, konkrétně s paní Fridrichovou (marie.fridrichova@msmt.cz), doporučuji zaslat spolu s dotazem i kopie diplomu.

Rozšíření kvalifikace

26. 01. 2017

Dobrý den, mám vystudováno Speciální pedagogika - vychovatelství titul Mgr. Ráda bych si rozšířila své vzdělání a začala vyučovat na druhém stupni ZŠ Přírodopis. Musím vystudovat 5 letí obor Přírodopis se zaměřením na vzdělání nebo mi bude stačit dvouleté studium s rozšířením kvalifikace CCV? Děkuji

Dobrý den, ano musela byste absolvovat 5 letý obor klasického studia.

Ucitel SS

26. 01. 2017

Dobry den, mam ucitelstvi pro 1.stupen,co musim splnit abych mohla ucit cesky jazyk a uobcanskouzaklady spolecenskych ved na gymnaziu, pripadne cesky jazyk a obcanskou nauku na 2.stupni? Musim znovu studovat bc a nmgr nebo staci jen doplnujici vzdelani? Dekuji za odpoved

Dobrý den, pro výuku na druhém stupni Vám stačí programy CCV, konkrétně Český jazyk - učitelství pro 2. stupeň ZŠ a Výchova k občanství - učitelství pro 2. stupeň ZŠ anotace jsou skryty pod názvy popř. na webových stránkách http://ccv.upol.cz/cz/rubriky/programy-celozivotniho-vzdelavani/ i s ceníkem. Ale pro výuku na SŠ byste potřebovala bc. a mgr. diplomové studium.

učitel informatiky

26. 01. 2017

Dobrý den, na Slezské univerzitě v Opavě jsem vystudoval obor Informatika a výpočetní technika. Bohužel obor není pedagogicky zaměřen a tak se ptám, získám s vámi nabízeným oborem v programu celoživotního vzdělávání (Doplňující pedagogické studium zaměřené na přípravu učitelů 2. stupně ZŠ a SŠ) kompetenci tento předmět vyučovat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, myslím, že podmínky splňujete, takže ano. Jde především o to, aby předmět, který chcete vyučovat, svým charakterem odpovídal tomu, ze kterého máte státnice. Pro detailní informace, zde je kontakt na studijního referenta daného programu - Mgr. Martin Ivanovský (tel.: +420 585 635 149, e?mail: martin.ivanovsky@upol.cz). Přihlášky se podávají do konce března.

Pedagogické minimum

26. 01. 2017

Dobrý den, mám vystudovanou Speciální pedagogiku-obor vychovatelství - Bc. Nyní jsem nastoupil jako školní speciální pedagog v ZŠ a nabízí se možnost učit na 1.popř.2.stupni ZŠ.Je možné si udělat pedagogické minimum v rámci celoživotního vzdělávání, abych mohl učit. Děkuji z informaci.

Dobrý den, je mi líto, ale vychovatelům nemáme možnost rozšířit kvalifikaci pro 1. ani pro 2. st. ZŠ. Pedagogické minimum umožňuje výuku pouze těch předmětů, které svým charakterem odpovídají státní nebo maturitní zkoušce, takže to by Vám také neumožnilo výuku na ZŠ. Ale můžete se zkusit poradit na ministerstvu, konkrétně s paní Fridrichovou (marie.fridrichova@msmt.cz), doporučuji zaslat spolu s dotazem i kopie diplomu.

pedagogická propedeutika

26. 01. 2017

Dobrý den, Chci se zeptat, zda se bude i v letošním roce pořádat kurz pro pedagogickou propedeutiku v rámci celoživotního vzdělaní a pokud ano, kde je možno se přihlásit? Předem děkuji za odpověď

Aktuálně se můžete přihlásit na kurz Pedagogická propedeutika, který bude zahájen 22. 3. 2017. Termín pro podávání přihlášek je do 3. 3. 2017. Více informací v rubrice novinky CCV na webových stránkách http://ccv.upol.cz/cz/
Přímé přihlášení je aktivní na https://czv.upol.cz/czv_programs/opened_programs-1144

pedagogická propedeutika

26. 01. 2017

Dobrý den, chci se zeptat, zda se bude i v letošním roce pořádat zmíněný kurz pro pedagogickou propedeutiku v rámci celoživotního vzdělaní a pokud ano, kde je možno se přihlásit? Děkuji za odpověď.


Aktuálně se můžete přihlásit na kurz Pedagogická propedeutika, který bude zahájen 22. 3. 2017. Termín pro podávání přihlášek je do 3. 3. 2017. Více informací v rubrice novinky CCV na webových stránkách http://ccv.upol.cz/cz/

Přímé přihlášení je aktivní na https://czv.upol.cz/czv_programs/opened_programs-1144

Ucitelstvi na stredni skole

26. 01. 2017

Dobry den, prosim vas, kdyz mam vystudovanoi pedagogickou skolu obor anglictina-telocvik a je to jen pro zakladni skoly, lze si dodelat nejake testy ci kurzy, abych mohla ucit na stredni skole? Dekuji za odpoved!

Dobrý den,

ano pro Vás CCV nabízí program Anglický jazyk - učitelství pro SŠ detailní informace na webových stránkách http://ccv.upol.cz/cz/rubriky/programy-celozivotniho-vzdelavani/. Studijní referentka daného programu je PaedDr. Irena Smetanová (tel.: +420 585 635 147, e?mail: irena.smetanova@upol.cz)

Ale ohledně tělesné výchovy byste se musela informovat přímo na fakultě tělesné kultury http://ftk.upol.cz/.

S jakou školu můžu učit na 2. stupni ZŠ

26. 01. 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli s vystudovaným padagogický lyceem můžu jít učit na 2. stupeň ZŠ.

Ne, to není kvalifikace pro výuku na 2. stupni.

Pedagogické minimum

26. 01. 2017

Dobrý den, učím na SŠ anglický jazyk a chybí mi pedagogické minimum. Vystudovala jsem magisterský obor Sociální práce a mám zkoušku z AJ na úrovni C1. Dále jsem absolvovala v rámci DVVP kurz didaktika anglického jazyka. Kde bych na vašich stránkách našla podrobné informace k příslušnému oboru, vč. harmonogramu, ceny apod.? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, nejsem si jistá, na který obor se ptáte. Každopádně na této stránce http://ccv.upol.cz/cz/rubriky/programy-celozivotniho-vzdelavani/ naleznete ceník a pod názvy programů (v jednotlivých anotacích) jsou detailní informace včetně studijních plánů a předpokládaných intervalů výuky.

Pedagogické minimum

26. 01. 2017

Dobrý den, letos budu skládat bakalářskou zkoušku na zahradnické fakultě v oboru Jakost rostlinných potravinových zdrojů. Ale za poslední rok jsem zjistila, že bych chtěla vyučovat. Je možné s pedagogickým minimem učit za ZŠ? Nejspíše na druhém stupni chemii a přírodopis. Určitě bych si časem úplné pedagogické vzdělání doplnila.

Dobrý den, jde především o to, aby předmět, který chcete vyučovat, svým charakterem odpovídal tomu, ze kterého máte státnice. A to může být problém, vzhledem k tomu, jak specifický byl Váš obor. Doporučuji nechat posoudit na ministerstvu, konkrétně zkonzultovat s paní Fridrichovou (marie.fridrichova@msmt.cz), doporučuji zaslat spolu s dotazem i kopii diplomu (popř. anotaci Vašeho studovaného programu, pokud diplom ještě nemáte).

pedagogické minimum

24. 01. 2017

Dobrý den, mám vystudováno Učitelství sociálních a zdravovědných předmětů pro SŠ a VOŠ, co musím splnit, abych mohla učit český jazyk nebo občanskou nauku na ZŠ a SŠ? Děkuji za odpověď

Dobrý den, Váš dotaz jsem konzultovala, ale odpověď není jednotná, protože nejste učitelkou všeobecně vzdělávacích, ale odborných předmětů, tak je to sporné. Doporučuji tedy napsat přímo na ministerstvo (marie.fridrichova@msmt.cz) a k dotazu připojit naskenovaný diplom, jejich odpověď a doporučení bude rozhodující.

Vš co studovat dál

24. 01. 2017

Dobrý den, mám vystudovanou VŠ tit.Bc.sociálního zaměření.nyní pracuji na ZŠ jako asistent pedagoga(kurz)na jakou školu mohu jít z Bc.dále abych mohla učit.Sociální pedagogika a pak nějaká nástavba?děkuji

Dobrý den, z Vašeho dotazu není zjevné, na jakém stupni chcete učit. Přičemž se obávám, že bez pedagogického vzdělání Vám moc možností nabídnout nemůžeme. Doporučuji napsat dotaz přímo na ministerstvo (marie.fridrichova@msmt.cz), dát do přílohy diplom z předchozího studia k posouzení, jestli lze navázat nějakým pedagogickým studiem a jakým.

lze vyučovat předměty,na které není aprobace?

24. 01. 2017

Dobrý den,mám dotaz,zda-li je možné vyučovat na střední škole část úvazku(cca 0,5)předměty,na které mám aprobaci a zbytek do plného úvazku doplnit předměty,na které nemám aprobaci?Děkuji.

Dobrý den, to je zodpovědnost ředitele Vaší školy. Zákon mu to umožňuje pouze pokud nemůže danou výuku zajistit jinak -

zák.č.563/2004 Sb.

§ 22 5) Pedagogický pracovník, který vedle přímé pedagogické činnosti, pro kterou má odbornou kvalifikaci, vykonává také další přímou pedagogickou činnost v rámci druhu práce sjednaného v pracovní smlouvě, pro kterou nemá odbornou kvalifikaci, splňuje pro pracovněprávní účely předpoklad podle § 3 odst. 1 písm. b). Větu první nelze uplatnit u pedagogického pracovníka, který má odbornou kvalifikaci pouze pro příslušný předmět nebo příslušnou aktivitu podle odstavce 5 nebo § 8 odst. 4, § 9 odst. 9, § 10 odst. 2, § 11 odst. 5 a 6 a § 17 odst. 4.

§ 22 6) Právnická osoba vykonávající činnost školy nebo školského zařízení může zajišťovat výchovu a vzdělávání po nezbytnou dobu a v nezbytném rozsahu pedagogickým pracovníkem, který nesplňuje předpoklad odborné kvalifikace, pokud prokazatelně nemůže tyto činnosti zajistit pedagogickým pracovníkem s odbornou kvalifikací. Tím není dotčena odpovědnost ředitele školy nebo školského zařízení za odbornou a pedagogickou úroveň vzdělávání a školských služeb podle zvláštního právního předpisu21).

 

Angličtina

24. 01. 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké mám možnosti studia angličtiny na Vaší fakultě. Mám aprobaci pro 1. stupeň ZŠ a chtěla bych si v rámci programu Celoživotního vzdělávání doplnit kvalifikaci pro výuku angličtiny na 1. i 2. stupni ZŠ. Děkuji předem za Vaši odpověď.

Dobrý den, v rámci CCV máte dvě možnosti. První je Anglický jazyk pro 1. stupeň ZŠ (číslo programu 9205W001), tento program je na dva roky a umožnil by Vám výuku AJ pouze na prvním stupni ZŠ. Druhou možností je Doplňující didaktické studium anglického jazyka (číslo programu 9205W004), tento program je podmíněn jazykovou zkouškou na min. úrovni C1, ale následně trvá pouze jeden semestr a možnost výuky AJ byste následně měla na všech stupních včetně SŠ - viz anotace obou programů s detailními informace jsou pod zvýrazněnými názvy programů nebo na webové stránce http://ccv.upol.cz/cz/rubriky/programy-celozivotniho-vzdelavani/.

Pedagogické minimum pro ostatní

24. 01. 2017

Dobrý den vystudovala jsem na přírodovědecké fakultě obor bankovnictví, teď jsem posledním rokem na mateřské a přemýšlím,že bych si udělala pedagogické minimum a šla učit, tak sem se chtěla zeptat, zda je to možné a popřípadě jestli byste mi mohli dát nějaký odkaz. Moc děkuju za odpověď

Dobrý den, doplňující pedagogické studium máme ve třech podobách. Na této webové stránce http://ccv.upol.cz/cz/rubriky/programy-celozivotniho-vzdelavani/ (pod názvy programů) naleznete detailní anotace s informacemi, pro koho jsou určeny. Záleží na tom, na jaké vzdělání chcete navazovat, předmět, který chcete vyučovat, musí svým charakterem odpovídat předmětu, ze kterého máte státnice, maturitu nebo výuční list. Studijním referentem těchto programů je Mgr. Martin Ivanovský (tel.: +420 585 635 149, e?mail: martin.ivanovsky@upol.cz).

Učím v lesní MŠ, přecházíme do rejstříku MŠMT

23. 01. 2017

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli lze vystudovat v rámci celoživotního vzdělávání, tak že ačkoliv nyní nemám pedagogické vzdělání, bylo by po absolvování možno učit v MŠ jako pedagog? V současnosti přecházíme do rejstříku škol a tak musíme všichni mít dostatečné vzdělání. Děkuji za informaci. Dita Majerová

Dobrý den, zde pod názvem Učitelství pro MŠ je uložena anotace s detailními informacemi, ale jestliže nejste pedagog, tak nesplňujete požadavky k přijetí do požadovaného programu v rámci CCV. Jedině tedy klasické diplomové studium PdF, kde Učitelství MŠ je i v kombinované formě viz webové stránky http://www.obory.upol.cz/obor/ucitelstvi-pro-materske-skoly/.

Můžu učit 0,25 úvazku jako nekvalifikovaná?

18. 01. 2017

Dobrý den,ředitel školy mě chce zaměstnat na 0,75 úvazku jako asistentku ve své škole(na to mám střední ekonomickou školu) a na zbytek tedy 0,25 úvazku,abych měla plný úvazek by mě rád dal učit např.předmět u kuchařů Technologie.Je to možné,bez toho,abych si musela v budoucnu dodělávat nějaké další vzdělání?Nebo to záleží pouze na řediteli školy?Děkuji za odpověď.

Dobý den, ráda bych Vám pomohla, ale nejsem oprávněna k posouzení Vaší věci, doporučuji napsat paní Fridrichové přímo z ministerstva školství (marie.fridrichova@msmt.cz).

Pedagogické minimum - uplatnění v cizině

18. 01. 2017

Dobrý den, loni jsem dokončil magisterské studium v oboru Práva a právní vědy na PF UP a nyní zvažuji, že bych rád v horizontu 2-3 let vycestoval do jiných zemí v Evropě a začal tam učit angličtinu. Momentálně pracuji na TEFL a C2 certifikaci a zajímalo by mě, zda i jiné země (Nejlépe Nizozemí, Švýcarsko, Německo, Rakousko, Británie) považují pedagogické minimum za adekvátní úroveň pedagogického vzdělání nebo je potřeba absolvovat klasické pedagogické vzdělání zde nebo v dané zemi. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, tato otázka je hodně obecná, obávám se, že si sám budete muset zjistit pravidla v konkrétní zemi a možná i detailní pravidla organizací, se kterými byste chtěl spolupracovat. Přeji hodně úspěchu!

Učitelka v MŠ

18. 01. 2017

Dobrý den. Mám vystudovanou střední odbornou školu - sociálně-správní činnost. Na praxi jsem chodila do školky a moc se mi ta prace libila. Za měsíc nastupuji na půlroční kurz: Studium pedagogiky pro asistenty pedagoga. Ráda bych ale pracovala spíše jako učitelka v Mš. Nabízíte nějaké kurzy? Stačí mi moje vzdělání nebo alespoň pedagogické minimum ? Děkuji za odpoveď.

Dobrý den, v rámci CCV nabízíme Učitelství pro MŠ pouze pro cílovou skupinu uvedenou v anotaci (viz prozkliknutí názvu programu). Váš obor není pedagogický, takže dle mého názoru požadavky k přijetí nesplňujete. Pokud chcete posoudit Vaše možnosti, doporučuji napsat paní Fridrichové přímo z ministerstva školství (marie.fridrichova@msmt.cz), přiložte jí maturitní vysvědčení.

MISTROVA V OBORU KUCHAŘ ČIŠNÍK

18. 01. 2017

Dobry den,mam vyučny list kuchař číšník.Pracuji jako hlavní kuchařka a chtěla bych se v budoucnu stat mistrovou na škole kde se učí kuchař-čísnik.Co všechno budu potřebovat abych mohla ucit jako mistrova? dekuji za odpověd. suncafe@seznam.cz

Dobrý den, mohu Vám doporučit Pedagogické studium učitelů odborného výcviku díky němuž se po 1,5 roce můžete stát mistrovou, anotace s detailními informacemi viz. rozkliknutí názvu programu. Studijní referent Mgr. Martin Ivanovský (tel.: +420 585 635 149, e?mail: martin.ivanovsky@upol.cz).

 

Navazující mgr studium pro fyzioterapeuta

18. 01. 2017

Dobrý den, ráda bych se informovala, zda UP v Olomouci nabízí pro akademický rok 2017/2018 distanční nebo kombinovanou formu navazujícího magisterského studia, kterou bych si mohla rozšířit své bakalářské vzdělání na magisterské v oblasti fyzioterapie případně v nějakém příbuzném oboru (pedagog odborných předmětů na SZŠ). Předem děkuji za odpověď, Martina Nešpůrková

Dobrý den, co se týká doplnění diplomového studia, tak byste se musela obrátit na Fakultu zdravotnických věd http://www.fzv.upol.cz/skupiny/zajemcum-o-studium/bakalarske-a-magisterske-studium/

V rámci CCV PdF UP nabízíme program na 1,5 roku, který by Vám umožnil výuku odborných předmětů na SŠ zdravotní. Detaily jsou v anotaci pod názvem programu Pedagogické studium učitelů praktického vyučování zdravotnických oborů.


učitel přírodopisu

18. 01. 2017

Jsem absolventka Agronomické fakulty (Ing.) a chtěla bych učit přírodopis na 2.st. Bude mi k tomu stačit program 9211W001?

Dobrý den, teoreticky ano, ale je třeba posoudit, jestli předměty, ze kterých máte státnice, charakterem odpovídají výuce přírodopisu na 2. st. ZŠ. Obraťte se tedy přímo na ministerstvo (marie.fridrichova@msmt.cz), na uvedený e-mail zašlete dotaz spolu s diplomem a jeho přílohami.

Doplňující studium k rozšíření odborné kvalifikace

18. 01. 2017

Dobrý den, ukončila jsem dvouoborové magisterské studium český jazyk a literatura a německý jazyk a literatura pro 2. stupeň ZŠ na UJEP Ústí nad Labem a následně rozšiřující studium německého jazyka pro SŠ na MU Brno. Nyní hledám vysokou školu, která nabízí doplňující studium k rozšíření odborné kvalifikace pro výuku českého jazyka na středních školách v rozsahu 60 hodin, tak jak je formulováno v § 6a odst. 2) vyhlášky 317/2005 Sb. Předem velice děkuji za odpověď, Mgr. Marcela Dalihodová

Dobrý den, požadovaný program nabízíme - Český jazyk - učitelství pro SŠ - pod názvem naleznete anotaci s detailními informacemi o rozsahu studia. Studijní referentkou je PaedDr. Irena Smetanová (tel.: +420 585 635 147, e?mail: irena.smetanova@upol.cz).

Učitelka na ZŠ

16. 01. 2017

Dobrý den, mám titul Ing., který jsem obdržela na fakultě stavební. Pokud bych chtěla teoreticky učit na základní škole (1. stupeň), musela bych studovat celý magisterský obor pětiletý? V případě, že bych chtěla učit druhý stupeň, tak bych mohla studovat dvouletý obor s nějakým zaměřením a obdržet tak titul Mgr., chápu to správně? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano celý pětiletý magisterský. Ale poraďte se přímo na ministerstvu, kde jsou nejvíce kompetentní posoudit, jestli na Vaše technické vzdělání existuje možnost navázat pedagogickým studiem v diplomové formě, u nás tato možnost není.  V rámci našeho centra můžete získat tzv. pedagogické minimum, tedy Doplňující pedagogické studium zaměřené na přípravu učitelů 2. stupně ZŠ a SŠ to by Vám však umožnilo vyučovat pouze předměty, svým charakterem odpovídající těm, ze kterých máte státnice (ve Vašem případě tedy uplatnění jen pro výuku na stavební SŠ).

Pedagogické minimum

16. 01. 2017

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně doplňujícího vzdělání učitelského minima. Zapsala jsem se do studia Pedagogického minima v roce 2011 a chtěla bych se zeptat, zda mohu dokončit toto studium, i když jsem začala tento program v roce 2011 nebo zda je to nějak limitované. V srpnu 2016 jsem v dokončila studium na FF UPOL. Téměř všechny předměty, které byly povinné v době mého zapsání do Učitelské způsobilosti, jsem splnila. Chybí mi praxe k diplomovému oboru a ještě dopsat závěrečnou práci. Musím si odchodit předměty, které nebyly povinné při mém nástupu do tohoto kurzu nebo stačí dokončit to, co jsem měla povinné v době nástupu? Chtěla bych státnice z pedagogického minima dělat v dubnu 2017. Bylo by to možné? Nejsem si jistá, zda se nezměnily podmínky pro připuštění ke státnicím z Učitelské způsobilosti. Děkuji.

Dobrý den, v rámci CCV se zkoušky uznávají po dobu 3 let a vy jste si to doplňující studium dělala u nás na CCV PdF nebo na filozofické fakultě? Jestli u nás, tak kontaktujte přímo studijního referenta - Mgr. Martin Ivanovský (tel.: +420 585 635 149, e?mail: martin.ivanovsky@upol.cz), ten Vás bude nejlépe informovat o možnostech dokončení daného studia.

Učitelství na SŠ -> učitelství na 2.stupní ZŠ

16. 01. 2017

Dobrý den, vystudovala jsem na PřF UP obor Učitelství pro střední školy aprobace matematika - výpočetní technika. Ráda bych si rozšířila své možnosti i možnost učit na 2.stupni ZŠ. Stačilo by mi absolvovat vzdělávací program " Doplňující pedagogické studium zaměřené na přípravu učitelů 2. stupně ZŠ a SŠ"? Jsou na tento obor přijímací zkoušky? Děkuji

Dobrý den, doporučuji zaslat přímo na ministerstvo (marie.fridrichova@msmt.cz) sken Vašeho diplomu, je možné, že potvrdí, že Vaše studium je uplatnitelné i pro výuku na 2. stupni (někdy je to automaticky pro SŠ i ZŠ). Kdyby ne, tak Doplňující pedagogické studium v rámci CCV tuto kvalifikaci poskytne a to bez příjímacích zkoušek, našim studijním referentem pro tento program je Mgr. Martin Ivanovský (tel.: +420 585 635 149, e?mail: martin.ivanovsky@upol.cz).

vychovatel Bc. vychovatel CŽV

16. 01. 2017

Dobrý den, ráda bych věděla, jaký je rozdíl mezi vychovatelem, který získal Bc. vzdělání a vychovatelem z CŽV. Jsem inženýrka zemědělství a chtěla bych pracovat jako vychovatelka v dětském domově. Bude mi k této profesi stačit program vychovatel z CŽV nebo je lepší se přihlásit k bakalářskému studiu? Případně je mezi nimi platový rozdíl? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, náplň studia by měla být stejná - viz http://www.msmt.cz/mladez/kvalifikace-pedagogickych-pracovniku-v-zajmovem-vzdelavani. Studium v rámci CCV je výhodné svou délkou 1,5 roku, není však diplomové, je tedy možné, že tabulkové finanční ohodnocení může být o něco nižší.

Primární pedagogika

16. 01. 2017

Dobrý den, mám vystudovanou Českou filologii na FF UP a titul Mgr., pedagogické minimum jsem si nedělala. Je nějaká možnost dodělat si studium pro vyučování na prvním stupni nebo v mateřské škole? Děkuji za odpověď

Dobrý den, v rámci CCV PdF UP Vám mohu nabídnout prvotně Doplňující pedagogické studium zaměřené na přípravu učitelů 2. stupně ZŠ a SŠ, které Vám umožní výuku českého jazyka na 2. stupni ZŠ a na SŠ. A až následně si můžete dodělat Učitelství pro 1. stupeň ZŠ, protože to je (v rámci CCV) určeno pouze pro učitele 2. stupně. A až pak byste případně splňovala i podmínky pro přijetí do programu Učitelství pro MŠ, který je (v rámci CCV) určen pouze pro učitele 1. stupně. Pro lepší orientaci doporučuji porovnat anotace jednotlivých zmíněných programů, všechny jsou uloženy pod jednotlivými názvy na této webové stránce: http://ccv.upol.cz/cz/rubriky/programy-celozivotniho-vzdelavani/

Předchozí stránka / Další stránka (1/53)
Modul: Nejčastější dotazy