Cyklus letních kempů pro nadanou mládež

Cíl projektu: Cyklus letních kempů je určen nadaným žákům od 11 do 20 let s cílem posílit zájem a motivaci pro zvyšování své vědomostní úrovně nad rámec školních vzdělávacích programů. Jsou orientovány na přírodovědné, technické, společenskovědní, jazykové, uměnovědní, IT vzdělávací aktivity. Letní kempy vedou ke zkvalitnění vědomostí, odborných znalostí a dovedností nadaných žáků a podporují vznik nových mimoškolních vzdělávacích aktivit s cílem rozvíjet nadání prostřednictvím dílčích aktivit kempů.

Hlavními výstupy byla realizace jedenácti letních kempů, a to:

• Němčina zábavně a jinak
  • English summer camp
  • Hravý dějepis aneb poznej českou historii
  • Výroba vlastního šperku – prstenu a přívěsku
  • Po stopách tradičních řemesel
  • Lego na útěku
  • 3D tisk – od myšlenky k funkčnímu modelu
  • Internet, web a trocha Pythonu v praxi
  • Biologie prakticky a zábavně
  • Přírodní vědy prakticky
  • První pomoc

Cíl a přínos projektu:

Hlavním cílem projektu Cyklus letních kempů pro nadanou mládež je podpora zvyšování kvality a rozšiřování péče o kognitivně nadané žáky v přírodovědných, společenskovědních, uměnovědných, technologických a jazykových vzdělávacích oblastech a oborech, které budou klást důraz na jejich tvůrčí činnost, odborný růst, spolupráci a rozvoj komunikačních dovedností a dále rozvíjet kompetence k učení, řešení problémů, komunikativní kompetence, personální a sociální kompetence, a mnoho dalších. Cílem projektu je vznik nových mimoškolních vzdělávacích aktivit formou cyklu letních kempů pro nadanou mládež ve věku od 11 do 20 let, které posílí zájem a motivaci nadaných žáků pro zvyšování své vědomostní úrovně nad rámec školních vzdělávacích programů. Mezi další cíle projektu patří všestranné využití personálního a materiálního zázemí Pedagogické fakulty v Olomouci (PdF UP) coby vysoké školy a RG a ZŠ Prostějov a propojení s praxí pro rozvoj zájmového vzdělávání nadaných žáků. Součástí cyklu letních kempů pro nadanou mládež jsou i exkurze.

Přínos projektu spočívá v komplexu vzdělávacích aktivit nabízených mimo školní vyučování s širokým spektrem oblastí. Dalším přínosem je možnost vyzkoušet si studium na vysoké škole, být v úzkém kontaktu se zkušenými akademiky, setkat se s významnými osobnostmi a naplno využít materiálních prostředků, které má Pedagogická fakulta UP v Olomouci k dispozici. Pro cílovou skupinu bude přínosná spolupráce se stejně nadanými žáky, kteří mají o daná témata zájem.

Cílová skupina: žáci od 11 do 20 let

Realizace projektu: 1. 2. – 30. 9. 2020

Tento projekt je podpořen MŠMT v rámci Programu „Podpora nadaných žáků základních a středních škol“, evidenční číslo: 0032/7/NAD/2020

Více informací o náplni jednotlivých kempů a přihláškách najdete