1. rok 9 610 Kč

Metodik prevence sociálně patologických jevů

Studijní program je určen pro pedagogické pracovníky, kteří jsou absolventy magisterských studijních programů učitelských oborů nebo pro absolventy magisterského studia neučitelského zaměření doplněného o studium pedagogiky podle §22 odst. 1 písm. a) Zákona č. 563/2004 Sb. (druh aprobace není rozhodující) a kteří budou vykonávat funkci metodika prevence na ZŠ a SŠ.

• správně vyplněná a podaná elektronická nebo písemná interní přihláška ke vzdělávání v programu CŽV (viz web CCV – http://www.ccv.upol.cz/ – oddíl „Přihlášky“),
  • ověřená kopie dokladů o získání způsobilosti,
  • strukturovaný životopis,
Metodik prevence sociálně patologických jevů

Studium trvá 2 roky. Setkávat se budete přibližně 1krát za 2 týdny (pátek nebo sobota). V posledním semestru probíhá konzultace k závěrečné práci, dokončení závěrečné písemné práce, příprava na závěrečnou zkoušku a obhajobu závěrečné písemné práce.

• Poradenské systémy a primární prevence ve školství
  • Základní diagnostické a intervenční techniky v práci metodika prevence
  • Specifika role školního metodika prevence v systému práce školy
  • Závislost na návykových látkách, dopad na osobnost dítěte

Studijní program je zaštiťován Katedrou psychologie a patopsychologie Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Odborný garant: Mgr. Michaela Pugnerová, Ph.D.

Manager studia: Mgr. Michaela Pugnerová, Ph.D.

Metodik prevence sociálně patologických jevů

Získáte odbornou kvalifikaci k výkonu funkce školní metodik prevence sociálně patologic­kých jevů.

Metodik prevence sociálně patologických jevů

Metodik prevence - anotace.doc (142 kB)