Studium pro vedoucí pedagogické pracovníky

Studijní program Studium pro vedoucí pedagogické pracovníky je určen kvalifikovaným pedagogickým pracovníkům.

• správně vyplněná a podaná elektronická nebo písemná interní přihláška ke vzdělávání v programu CŽV (viz web CCV – http://www.ccv.upol.cz/ – oddíl „Přihlášky“),
  • ověřená kopie dokladů o získání odborné kvalifikace
  • strukturovaný životopis
  • v případě, že uchazeč dosud není ve funkci vedoucího pedago­gického pracovníka, zajistí si komplexní přístup k agendě (administrativní, řídící a ekonomické) pedagogického zařízení
Studium pro vedoucí pedagogické pracovníky

Studium trvá 2 roky. Setkávat se budete přibližně 1krát za 2 týdny (pátek nebo sobota). Ve třetím semestru probíhá konzultace k závěrečné práci, dokončení závěrečné písemné práce, příprava na závěrečnou zkoušku a obhajobu závěrečné písemné práce.

• Teorie a praxe školského managementu
  • Právo
  • Ekonomika a finanční management
  • Řízení pedagogického procesu
  • Vedení lidí

Studijní program je zaštiťován Ústavem pedagogiky a sociálních studií Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Odborný garant: Doc. Mgr. Štefan Chudý, Ph.D.

Manager studia: Ing. Alena Opletalová, Ph.D.

Studium pro vedoucí pedagogické pracovníky

Absolvent získá odbornou kvalifikaci VEDOUCÍHO PEDAGOGICKÉHO PRACOVNÍKA.

Cíle vzdělávacího programu:

1. Účastník si rozšíří odborné kompetence v oblasti teorie a praxe školského managementu.
  2. Získá nové poznatky z oblasti speciální práva.
  3. Účastník získá nové dovednosti v oblasti řízení pedagogického procesu.
  4. Nadále si účastník rozšíří své znalosti v oblasti řízení pedagogického procesu a vedení lidí.